Novinky
SKMP udeľoval tituly za rok 2018

V celoročnej súťaži Slovenského klubu maltézskych psíkov za rok 2018 dosiahla naša chovateľská stanica opäť skvelé výsledky:   V kategórii TOP KENNEL  sme sa umiestnili na skvelom druhom mieste :-)  V kategórii TOP MALTESE (PES)  získal náš psík CH., JCH. KEVIN COSTNER MALTEA...

viac
Šteniatka maltezáčikov na predaj

Pripravujeme jarné krytie, predpokladáme odber šteniatok v lete a na jeseň 2020.

viac

ÚDRŽBA DLHEJ SRSTI MALTEZÁČIKA

Pridané: 25.03.2016

ÚDRŽBA DLHEJ SRSTI  MALTÉZSKEHO PSÍKA

 

ÚDRŽBA DLHEJ SRSTI  MALTÉZSKEHO PSÍKA

Udržať dlhú srsť u maltézskeho psíka čo najdlhšie krásnu, zdravú, rovnú, hustú nie je vôbec ľahké. Hlavne vtedy nie, ak je pohromade niekoľko veľmi temperamentných jedincov, alebo ak venčíme nášho miláčika po zaprášených uliciach.

Okrem základnej starostlivosti o srsť, ktorou je pravidelné ošetrovanie srsti česaním, kúpaním a vitalizovaním (použitím kvalitných balzamov a podobných prípravkov na dlhú srsť), je možné ju udržať čo najdlhšie vo  výstavnej kondícií pomocou jednoduchého triku. Veľa chovateľov dlhú srsť natáča na natáčky. Nie sú to natáčky v pravom zmysle slova, ale papierové resp. špeciálne  mikroténové obdĺžniky, do ktorých sa konce srsti jednoducho zabalia.  V zahraničí  je možno tieto „ natáčky “ kúpiť v rôznych farebných odtieňoch.  Okrem natáčky potrebujeme gumičku na prichytenie tejto natáčky na srsť. Existuje niekoľko postupov, ako srsť natočiť. My si jeden z  možných spôsobov predvedieme.

   Postup, aj keď nie je komplikovaný, vyžaduje si tréning ako zo strany chovateľa, tak aj zo strany psa. Ideálnym riešením je výstavne vedeného   jedinca zvykať na natáčky od malička ( ihneď jako to dľžka srsti umožní ). Srsť, aj keď  je  ošetrovaná natáčaním,  mala by sa denne prečesať a opäť   natočiť na natáč- ky. Predpokladom natáčania je doko- nale rozčesaná srsť.

Natočenie srsti na natáčky je možné využiť aj na aplikáciu  zábalov na   srsť ( či už olejových alebo balzamových zábalov ).

Pred začatím práce si prichystáme dostatok natáčok (papierikov), gumičiek, hrebeň, a ak robíme zábal, tak aj olej alebo balzam.  Na uvedenom obrázku je nakreslený postup natáčania srsti. Srsť rozdelíme na cca 40 prameňov.

 

 

Postup : a) natáčku zložíme pozdĺžne na tretiny

              b) prameň srsti položíme na polovicu stredného dielu natáčky

              c) zavinieme do krajných dielikov natáčky

              d) potom zložíme na polovicu

              e) zložíme ešte raz

              f) takto natočenú srsť v natáčke prichytíme cez stred natáčky     

                 gumičkou

 

Natáčame aj srsť na chvoste, ušiach, fúzoch, brade a hrudi.  Nezabudnite, aj keď srsť natáčame, je potrebné ju denne česať !


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár