Novinky
SKMP udeľoval tituly za rok 2018

V celoročnej súťaži Slovenského klubu maltézskych psíkov za rok 2018 dosiahla naša chovateľská stanica opäť skvelé výsledky:   V kategórii TOP KENNEL  sme sa umiestnili na skvelom druhom mieste :-)  V kategórii TOP MALTESE (PES)  získal náš psík CH., JCH. KEVIN COSTNER MALTEA...

viac
Šteniatka maltezáčikov na predaj

Pripravujeme jarné krytie, predpokladáme odber šteniatok v lete a na jeseň 2020.

viac

Naše začiatky

Úvod O násNaše začiatky
 

 

Bol krásny májový deň v roku 1988. Išli sme s rodinkou po parku a vtedy sa to stalo. Osudový prvý pohľad na zázračné biele chlpaté klbko bol ako blesk z jasného neba. Prvý krát som uvidela nádherného psíka, ktorého venčila elegantná mladá dáma. Po krátkom rozhovore som sa dozvedela, že psík sa volá Beny a je to maltézsky psík a má aj preukaz o pôvode (rodokmeň) a čoskoro sa stane otcom šteniatok. Nebolo veru viac treba a ihneď sme si zarezervovali jedno šteniatko – sučku.

A tak k nám prišla koncom júla prvá očarujúca maltézska slečna s menom podľa rodokmeňa Bella Azalka, ktorej sme dali "rodinné"  meno Lady“.

A vtedy sa začala naša história chovu maltézskych psíkov.

Psíka sme mali pôvodne iba ako spoločníka a parťáka na rôzne výlety a vychádzky. No neskôr nám to nedalo, a prihlásili sme Lady na jej prvú výstavu. Túto výstavu vyhrala a zhodou okolností vo výstavnom kruhu porazila svoje sestry z toho istého vrhu. Potom ešte absolvovala ďalšie výstavy, kde bola vždy hodnotená výborne. Postupným vývojom sme dospeli do štádia, že sme požiadali o chránený názov našej chovateľskej stanice, zbonitovali Ladynku a odchovali niekoľko šteniatok. 

Keď bola Lady doma sama, zvykla smútiť za nami a to podľa susedov niekedy dosť hlasno.  Preto sme sa rozhodli doplniť tandem o ďalšiu maltézsku slečnu.  

A tak sa o rok a pol (po Vianociach v roku 1989) rozšírila naša svorka o ďalšie malé krásne biele chlpaté klbko, ktoré sa podľa rodokmeňa volalo Ciluška Bílá pohádka. Podľa našej tradície tiež dostalo civilné meno, a to Daisi.  

Ladynka a Daisinka nám priniesli mnoho krásnych chvíľ, radosti a krásne šteniatka. Obidve sú už v psom nebíčku ale často na nich spomíname. Dožili sa krásnych 17,5 a 16,5 roka.

Našťastie majú svojich pokračovateľov, ktorí nám robia radosť aj v súčasnosti.  
Viac informácií sa dočítate na tejto webovej stránke.  

Prajeme Vám pohodu pri čítaní. CHOVATEĽSKÁ STANICA MALTEA SUN.

 

 

 

 There was a beautiful sunny day in May 1988. Our family went for a walk into the park close to our apartement and there it happened. It was my first destiny sight on a wonderful white bunch - first time I saw such a wonderful doggie. It was taken for a walk by its stylish young lady. After a short conversation I find out that the doggie´s name was „Benny“ and it was  Maltese with pedigree and that it was soon coming to be a father of his puppies. In my mind there was no further hesitation and at once I booked one small  female puppy for us. 

And so by the end of July there came to our family a charming little Maltese lady with its pedigree name Bella Azalka but we began to call her Lady“. That was the beginning of our Maltese breeding story (beginning of our kennel).

First we had our Lady as a fellow for our various trips and walks. But by the time we decided to register her on her first dog show. She was sucecessful and she won in this dog show when she overcame her own doggie-sisters from the same brood. Afterwards she participated on more dog shows where she got excelent results.  Slowly we got to the situation we asked for a copyright for the name of our kennel. Our Lady passed breeding exam and more time she became a mother of her nice puppies.

When Lady was alone at home she used to wail a bit loudly according to our neighbour opinion. That  was the reason why we decided to bring her a new companion - another Maltese lady.

And so after the year and half (after the Christmas in 1989) our group enlarged for another small cute white bunch, its name follow the pedigree was Ciluška Bílá pohádka. To continue in our tradition she got a „family“ name Daisi.  

Lady and Daisi brought us many lovely moments delight and many  beautiful  puppies. Nowadays both are in their dog heaven but we often remember them. They lived to a beautiful high age of 17,5 and 16,5 years.

Fortunately they have their successors which make us happy up today. For more information check our website.

 Have a nice and relax reading our web sites.  
 MALTEA SUN kennel.